PASLĖPTAS KARIESAS

tooth-dacey-1

    Paslėptas kariesas- žymiai didesnė problema, negu atsiradusi matoma kariozinė ertmė. Dažnai pats pacientas pamato arba jaučia liežuviu atsiradusią ertmę. Pasiskyrus vizitą pas gydytoją odontologą tokia ertmė nesunkiai randama ir užplombuojama.

        Paslėptas kariesas, kurio pacientas dažniausiai nejaučia ir nemato, būna po emaliu.

    Apžiūros metu dantų gydytojas  gali matyti rudą dėmelę danties paviršiuje, kuri zonduojant šiek tiek minkšta. Tuomet nelieka abejonių dėl esamo pažeidimo. Gana dažnai apžiūros metu matosi baltesnis plotas danties viduje, tada galime nuspėti, kad danties viduje yra tuštuma, tai yra ertmė. Nesugydžius tokio vidinio, paslėpto  karieso, ertmė plečiasi ir dantis įlūžta.

    Kaip tik dėl šių priežasčių profilaktinė apžiūra bent kartą per metus yra labai svarbi ir naudinga. Jei gydytojas, apžiūros metu suabejoja ar yra vidinis kariesas, atliekamos rentgeno nuotraukos, kurios tiksliai parodo kurioje vietoje ir kokio gylio yra pažeidimas. Rasti problemas, kurios yra mažos, kol kariesas nėra išplitęs, pacientas gyvena be skausmo, sutaupo ne tik jūsų laiką, bet ir  kainuoja žymiai mažiau,kadangi  nereikia gydyti nervo.

tooth-dacey-2