Dantų protezavimas. Kaip žinoti, kada ši procedūra jums reikalinga

Visų pirma reikia suprasti, kad kiekvieno iš mūsų atvejis gali būti išskirtinis, tad geriausiai atsakyti į šį klausimą galėtų jūsų odontologas. Tačiau yra keletas dažniausiai pasitaikančių požymių, kurie reiškia, jog dantų protezavimas jums yra reikalingas:

– Jeigu jums trūksta vieno ar kelių dantų.

– Jeigu buvo sugydyti danties kanalai, likusios plonos danties sienelės, kramtote su plomba, didelė tikimybė, kad dantis gali skilti, tad gali prireikti protezavimo.

– Jeigu yra sumažėjęs kramtymo efektyvumas – sunku kramtyti maistą ar jis kramtant gerai nesusismulkina, tai gali reikšti, kad reikalingas protezavimas.

– Blogas burnos kvapas taip pat gali būti požymis, kad gali reikšti, kad po senais protezais dantys genda ir juos reikia keisti. Jeigu kankinta tiesiog blogas burnos kvapas – gali pakakti pirmiausiai apsilankyti pas burnos higienistą.

– Jeigu dantys yra trapūs, sutrūkinėję ar praradę savo formą, tai gali būti požymis, kad reikia protezavimo.

– Estetiniai poreikiai – jei dantys yra „iškramtyti“, pernelyg tamsūs arba yra dideli tarpai tarp dantų, tai gana retai pasitaikantis, bet galimas dantų protezavimo požymis.

 

Tai yra bendriniai požymiai – jų visada gali būti daugiau ir įvairesnių. Bet jeigu jaučiate vieną ar kelis iš išvardintų požymių, rekomenduojame nedelsti ir užsirašyti konsultacijai. Protezavimo būdų yra daug ir skirtingų, tad jus konsultuojantis gydytojas su jumis aptars ir parinks jums tinkamiausią individualų sprendimą.